Kuriér

Kuriéri dopravujú listy, dokumenty a balíčky pre súkromných alebo firemných klientov. Takéto systémy sú bežné v mnohých oblastiach mesta, kde majú svoje sídlo verejné aj súkromné ​​firmy a organizácie a spoliehajú sa na doručenie správ ešte v ten istý deň. Na prácu kuriéra nie je potrebné žiadne oficiálne vzdelanie hoci zamestnávatelia dávajú prednosť maturite. Zaškolenia sú bežné a zvyčajne potrebujete keď nie vlastné vozidlo tak minimálne vodičský preukaz. Nižšie uvádzame niekoľko kľúčových vlastností, ktoré Vás určia ako vhodného kandidáta pre kuriérsku pozíciu.

Primárnou funkciou kuriéra je prepravovanie balíkov od odosielateľa k príjemcovi. Účinnosť je životne dôležitá pre úspech vzhľadom na to, že väčšina zásielok musí byť doručená v krátkom časovom úseku. Kuriéri tak potrebujú dobré znalosti miestnych komunikácií a štvrtí. Mnoho kuriérov používa zariadenie GPS na mapovanie trás, ale poznať dôverne oblasti, za ktoré ste Vám pomôže vyhnúť sa chybnej odbočke alebo nájsť problémové miesta ľahšie.

Doručenie listu alebo balíčka je obchodná služby. Z tohto dôvodu je potrebné, aby kuriéri mali vynikajúce vystupovanie voči zákazníkom a interpersonálne schopnosti. Trávite totiž veľa času s interakciou s platiacimi klientami a príjemcami. Očakávajú nielen včasné dodanie, ale aj rozumnú mieru ústretovosti, znalosť platobných a servisných postupov a pomoc s problémami. V niektorých prípadoch budete musieť odpovedať na otázky odosielateľa alebo príjemcu.

Kuriéri sú zvyčajne zodpovedný za sledovanie dodacích záznamov na každom zo svojich výjazdov. To začína zo zapísaním mena, telefónneho čísla a adresy kontaktnej osoby až po prijatie platby alebo dodanie zásielky. Tiež musíte zvyčajne získať podpisy od príjemcov a zaznamenať čas dodania v prípade, že sa neskôr objavia nejaké otázky či problémy.

Kuriéri potrebujú účinné schopnosti ako si zadeliť svoj čas. Zriedkakedy majú voľno, pretože zamestnávatelia využívajú iba taký počet kuriérov aký je naozaj nevyhnutný. Ak ste sa rozhodli pre peších alebo cyklistických kuriérov, budete potrebovať základný stupeň fyzickej zdatnosti a vytrvalosti, aby ste mohli vykonať daný denný okruh pre doručenie balíkov alebo listov.

Naše tipy ako sa stať skvelým kuriérom sú zdanlivo jednoduché. Zákaznícky servis musí byť na vysokej úrovni a mal by byť považovaný za prioritu. Priateľská, zdvorilá služba môže mať veľký vplyv na vnímanie zákazníka a dokonca ho môže presvedčiť, aby zaplatil o niečo vyššiu cenu. Rýchle dodanie je vždy prioritou, ale niekedy zápchy alebo počasie môžu zhatiť aj tie najlepšie stanovené plány. Kontaktovanie zákazníkov s odhadovaným časom doručenia je skvelý nápad, ale rovnako tak je dobré oznámenie o akomkoľvek meškaní.

Bezpečná jazda bez ohľadu na počasie alebo meškanie, je samozrejme prioritou pre vodiča. Uistite sa, že Vaše vozidlo je dobre udržiavané. Nielen tak budete môcť predchádzať možným poruchám alebo nehodám, taktiež tým uistíte zákazníkov, že Vaša firma je úspešná a zodpovedná. Udržujte svoje vozidlo čisté a organizované. Pomôže to urýchliť dodávky bez zbytočného hľadania balíkov alebo dokladov. Vždy si naložte tovar do Vášho auta alebo dodávky tak, že nakoniec naložíte tovar, ktorý bude doručovaní ako prvý. Ušetríte si tak čas, keď už budete na mieste doručenia a budete potrebovať vyložiť tovar alebo zásielku. Uvidíte aj, že s úsmevom sa bude pracovať a odovzdávať alebo vyzdvihovať balíky oveľa ľahšie a aj ľudia budú oveľa prívetivejší.